Pożyczki pozabankowe

Własne konto osobiste w dzisiejszych czasach nie jest niczym ekstrawaganckim. Jednak możliwość korzystania z wszelkich jego dobrodziejstw nie jest już tak oczywistą sprawą.  Przykładem może być możliwość zadłużania się w koncie, czyli tak zwany popularny debet.

Jeszcze nie tak dawno każdy kto otwierał konto w banku mógł liczyć na otrzymanie pewnego limitu do którego wysokości mógł zaciągać kredyt bez żadnych dodatkowych formalności. Obecnie jednak sprawa uległa diametralnej zmianie. Bezpośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy jest kryzys, który doprowadził bardzo wiele ludzi do problemów finansowych. Banki natychmiast odczuły sytuację w postaci braku wpływów związanych z realizacją spłat kredytów.

Naturalnym ruchem obronnym przed stratami z tym związanymi było zaostrzenie polityki kredytowej. Od tej pory, tylko naprawdę pewni klienci mogą liczyć na szybkie pożyczki w koncie osobistym. Wszystkim innym pozostają najróżniejsze pożyczki pozabankowe. Niestety takie alternatywne źródła pożyczkowe mają wiele wad. Jedną z nich, najbardziej poważną jest cena otrzymanych w ten sposób pieniędzy. Oprocentowanie takich pożyczek jest najczęściej kilka razy wyższe niż analogicznych zaciągniętych w banku. Zmusza to do naprawdę rozsądnego ich wydatkowania. Każdy, kto musi używać pożyczki pozabankowe powinien dobrze rozważyć cel na jaki chce je przeznaczyć.

Join the Conversation

1 Comment

  1. Pingback: Pożyczki pozabankowe – czy warto ?
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*