Pożyczki gotówkowe

Jednym z najpopularniejszych produktów finansowych po, którego Polacy wręcz masowo sięgają są pożyczki gotówkowe. Zapotrzebowanie na okazjonalny zastrzyk pieniędzy szczególnie widoczne jest w takich momentach jak przykładowo święta bądź urlopy. Tak zdobyte pieniądze przeważnie wydawane są jakieś przedmioty zbytku przynoszące przyjemność.

Jednak ostatnio coraz częściej pożyczki gotówkowe stają się dla wielu ostatnią deską ratunku pozwalającą przeżyć do końca miesiąca. Tak zwane chwilówki łatają dziury w budżetach domowych spowodowane z jednej strony kryzysem, a z drugiej wcześniejszą rozrzutnością finansową. Kilka zobowiązań kredytowych spłacanych równocześnie stało się już praktycznie normą w wielu rodzinach.  Niektórzy bardziej obyci z bankowością starają się skorzystać z konsolidacji kredytów i w ten sposób zmniejszyć ciężar miesięcznych rat.

Reszta zaciąga kolejne pożyczki, aby spłacać zaległe – istna karuzela kredytowa. Desperaci w tym celu cyklicznie odwiedzają lombardy zastawiając i odbierając różne przedmioty. Widząc tę sytuację wiele firm finansowych wyspecjalizowało się w udzielaniu takim osobom pożyczek gotówkowych. Należy do nich m.in. Provident, którego reklamy atakują z każdego dostępnego medium przekazu.

Join the Conversation

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*